http://media.officialplaystationmagazine.co.uk/files/2012/01/226878.jpg

 

امروز با یکی دیگر از قطعات موسیقی متن فرانچایز بی نظیر God of War در خدمت شما عزیزان هستیم.

این قطعه که Typhon Mountain نام دارد، مانند دیگر قطعات تنظیم شده ی این مجموعه، با استفاده از ارکستر و سازبندی کاملی نواخته و ضبط شده است. همراهی سازهای زهی و بادی و چاشنی عصیان برانگیز سبک راک، ترکیبی زیبا و شنیدنی را از این قطعه پدید آورده است.

موسیقی متن ۳ گانه ی اول این فرانچایز، یعنی God of War I، II، III در استدیوهای سونی ضبط و در سالهای ۲۰۰۵، ۲۰۰۷ و ۲۰۱۰ منتشر گردیده اند. در ساخت، تنظیم و ضبط آنها چندین آهنگساز و موسیقیدان با هم همکاری داشته اند. حال به معرفی چند تن از آنها می پردازیم.

آقای Gerard Kendrick Marino آهنگساز سینما و بازیهای ویدیوئی، متولد ۱۹۶۸ می باشد. از بزرگترین آثار وی می توان به همین سری God of War اشاره نمود. ایشان برای تنظیم و ساخت قطعات موسیقی بازیهای God of War و  God of War II نامزد جایزه ی BAFTA شده اند. ایشان همچنین تجربه ی آهنگسازی در چند بازی از کمپانی Activision همچون Gun و Spider-Man Edge of Time را داشته اند.

Ron Fish هنرمند و آهنگساز آمریکایی که سابقه ی درامریه Dick Dale را نیز در کارنامه دارد، نوشتن ۴ قطعه از موسیقی های God of War را بر عهده داشته است. وی سابقه ی ۸ سال کار در کمپانی Disney را به عنوان Imagineer دارد. از دیگر فعالیتهای ایشان نیز می توان به مشارکت در آهنگسازی Batman: Arkham Asylum، Batman: Arkham City و Rise of Nightmares اشاره نمود.

آهنگسازیه آخرین نسخه از این فرانچایز محبوب یعنی God of War: Ascension به فرد دیگری بنام آقای Tyler Bates سپرده شد. ایشان که از موسیقیدانان و تهیه کنندگان بنام در عرصه سینما و بازیهای ویدیوئی در دهه ی اخیر می باشند تا به امروز کارنامه ی قابل قبولی را از خود به جا گذاشته اند. از آثار قبلی ایشان می توان به آهنگسازی فیلم های Halloween، Halloween II، ۳۰۰، Dawn of the Dead، Sucker Punch و بازیهایی همچون Rise of the Argonauts، Watchmen: The End Is Nigh، Army of Two: The 40th Day، Transformers اشاره نمود. در فرایند تولید قطعات God of War: Ascension ایشان، با پایبند بودن به تم اصلی ۳ گانه ی اول این فرانچایز، مجموعه‌ای تازه برای این بازی پدید آوردند؛ اما از نظر بسیاری از مخاطبان، موفق به تکرار ملودی و ریتم و فضاسازی موجود در سه‌گانه ی اول این سری نشدند. البته گفتنی است که Spin off بودن این نسخه از بازی نیز بی‌ربط به این موضوع نمی باشد.

بیشتر از این معطلتان نمیگذارم؛ امیدوارم از این قطعه لذت ببرید.

 

دانلود