سونی قصد دارد 30 ام آوریل آپدیت 1.70 خود را برای کنسول‌های PS4 منتشر کند که تغییراتی در سیستم دانلود دیجیتالی بازی‌ها و ذخیره‌سازی و ویرایش ویدیوها از جمله آن‌ها خواهد بود.

سونی تأیید کرد که آپدیت 1.70 را برای کنسول PS4 خود در 30 آوریل منتشر خواهد کرد. این آپدیت قرار است علاوه بر بهبود قابلیت‌های به اشتراک‌گذاری، دسترسی و دانلود نسخه دیجیتالی بازی‌هایی که گیمرها پیش‌خرید کرده‌اند را آسان‌تر از گذشته کند.
 


هرچند ویژگی Play While You Wait در کنسول‌های نسل جدید کار دانلود را برای گیمرها راحت‌تر کرده است، بااین‌حال همچنان دانلود نسخه‌های دیجیتالی بازی‌ها آسان نیست و سونی قرار است در آپدیت جدید این پروسه را برای آنها راحت‌تر کند و اجازه دانلود بازی‌هایی که پیش از روز معرفی، پیش‌خرید شده‌اند را بدهد. پس کاربران دیگر نیازی به انتظار برای دانلود یک بازی آن‌هم در روزهای بعد از آغاز فروش که بی‌شمار یوزر در حال دانلود آن هستند، نخواهند داشت.
ایکس باکس در حال حاضر این قابلیت را ندارد، اما هنوز مشخص نیست مایکروسافت برای آپدیت‌های بعدی خود چه در چنته خواهد داشت.
آپدیت 1.70 همچنین برنامه‌ای به نام SHAREfactory را نیز با خود به PS4 ها خواهد آورد. این برنامه جهت ویرایش ویدیوهای گرفته‌شده از سوی کاربران در این کنسول تعبیه شده است. PS4 به شکل اتوماتیک 15 دقیقه از صحنه‌های بازی را ذخیره می‌کند که با دکمه Share بر روی کنترولر ذخیره می‌شود. این آپدیت اجازه ذخیره چنین ویدیوهایی را بر روی USB Drive ها فراهم می‌آورد؛ امکانی که پیش از این میسر نبود.
همان‌طور که گفته شد این آپدیت در 30 آوریل منتشر خواهد شد.