شاید کمتر کسی از این حقیقت خبر داشته باشد که پیدایش اولین نمونه‌ی کنسول PlayStation نتیجه‌ی همکاری دو شرکت سونی و نیتندو بوده است. حقیقت این است که در سال 1991، شرکت نیتندو به این نتیجه رسیده بود که استفاده از تکنولوژی CD ROM می‌توانست آینده‌ی این شرکت را رقم زند و لذا تصمیم گرفت تا کنسولی بسازد که به کمک CD اجرا شود. برای تحقق این هدف، مدیران شرکت نیتندو با مدیران سونی تماس گرفتند و پس از صحبت های لازم، تصمیم بر این شد تا کنسولی بر مبنای تکنولوژی SNES و CD ROM ساخته شود و نام آن Nitendo PlayStation باشد.

به دلیل اختلاف و ناسازگاری دو طرف، این همکاری نهایتا به خاتمه انجامید و سونی تصمیم گرفت به تنهایی بر روی ساخت کنسول Playstation کار کند و نتیجه‌ی آن چیزی شد که امروزه به اسم PlayStation شناخته می‌شود.

تا پیش از این، تصویر می‌شد که نمونه‌ی اولیه‌ی کنسول PlayStation به تاریخ پیوسته است اما تصاویر جدیدی که از این کنسول بر روی اینترنت قرار گرفته است، از چیز دیگری خبر می‌دهند. به تازگی فردی که نمونه‌ی اولیه این کنسول را در اختیار دارد، تصاویری از آن را در اینترنت به اشتراک گذاشته است که ما را از نتیجه‌ی تلاش نا موفق سونی و نیتندو با خبر می‌سازند.

اگر از صحت این تصاویر اطمینان ندارید، شما می‌توایند ویدیوی را که توسط همین فرد منتشر شده است تماشا کنید تا به حقیقت قضیه پی ببرید. تنها چند صد نمونه از کنسول Nitendo PlayStation ساخته شد و با توجه به این حقیقت، باید گفت چیزی که این مرد در دستان خود درارد، یکی از با ارزش ترین و نایاب ترین ابزار در تاریخ بازی های ویدیوی می‌باشد.

دانلود نمایش با کیفیت 1080P 

(برای بزرگ نمایی، بر روی تصاویر کلیک کنید)